Doprava zdarma nad 1500,-

My jsme Erem

tour2019.JPG

Tohle jsme my dva, teda můžeš tam vidět ještě Mikyho a něčí kus ruky, ale o tom se teď bavit nebudeme. Jsme Marty (ten vlevo s tim lehce zhuleným výrazem) a Jakub (tady už snad stačí napsat jen, ten vpravo).

Je nám okolo 20 (tahle informace se docela často mění, takže to necháme takhle neurčitý), pocházíme ze severu čech, konkrétně okolo Nového Boru (pro zvídavý lidi, Nový Bor je město v severní části okresu Česká Lípa. Je známé zejména svým sklářským průmyslem. Počet obyvatel města mírně klesá. Žije zde přibližně 12 tisíc obyvatel.) Mohli jsme bejt skláři, ale to nějak nevyšlo. Takže se živíme videprodukcí, ne, takže točíme co nám přijde pod ruku - videoklipy, menší reklamy, videoreporty, produktový videa. Kdyby vás to fakt zajímalo, tak naše portfolio najdete tady.

Před pár lety jsme se z naší malebné dědiny přestěhovali do hlavního města Prahy, takže jsme klasická naplavenina, velká chyba když o nás někdo napíše "typický pražáci". Na YouTube natáčíme od roku 2009, ale až v roce 2015 jsme se dostali k tomu točit vlogy z našeho obyčejnýho sudetských studentů. V současný době se soustředíme na zaznamenávání zážitků nás a našich skvělých kamarádů, kteří taktéž holdují pivu. Tímto jim všem děkujeme.

Mohl bych pokračovat naším příběhem, ale nejdřív začnu proč si říkáme erem. Teda ono to vlastně docela souvisí.

- náš začátek

Celá tahle sranda začala v roce 2009, konkrétně v červnu. Začne to asi takovým klasickým klišé, Marty objevil na svým novým nabušeným herním pc program Windows Movie Maker a tím to celý odstartovalo. Dorazil kámoš Řehi /Ondra Řehák/, vzali klasickej digitální kompakt co měl v tý době doma snad každej a dali dohromady jejich prvotinu která dostala název "Boy next door". Nedivte se, tenkrát Marty zrovna objevil film Sexbomba od vedle, v angličtině The Girl Next Door a to v něm projevilo první záchvěvy puberty, haha. Video bylo o rozmazleném synovi a jeho mámě, taková sketch, hrozně duchaplnej příběh. Ven to vyšlo 06/06/2009 na stream.cz, což byl server kterej v tý době v čr jel víc než YouTube, docela symbolický.

Od toho datujeme založení naší "crew".

Abychom se vrátili k tomu názvu, zezačátku jsme si říkali RM-movie, jako spojení přezdívek Řehi a Márty. V následujících letech se to změnilo na erem movie, jelikož RM už neznělo tak dobře a Řehi už s námi neměl čas točit. Teď už se z erem movie stalo jen erem.

V tomhle spojení vznikly asi ještě dvě videa, třeba Moje nekecej nebo pokračování Boy next door, kde se k nám postupně začali přidávat kamarádi. Nejzásadnější člověk byl Vašek, teda tenkrát jsme mu říkali Véna. Marty s ním chodil na základce do třídy, to jsme šli do 6. třídy, druhý stupeň, pro většinu zásadní krok v pubertě. Nový učitelé, nové prostředí, spousta starších dětí. S Kubou se Vašek s Mártym seznámili na společné hodině tělocviku, kde byla spojená šestá a sedmá třída. Tohle seznámení vytvořilo nový spojení, Kuba se začal objevovat ve společných videích - tenkrát především sketche, nevěděli jsme co točit, ale měli jsme hroznou touhu něco tvořit. Takže jsme si vždycky řekli, že dneska něco natočíme a prostě jsme se sešli, začali něco točit a až v průběhu točení jsme vymýšleli námět toho videa. Pro doplnění, první video kde se Kuba objevil nikdy nevyšlo, sešli se s Martym u něj doma (kde vznikala většina videí v tý době) a jelikož klasicky nevěděli co natočit, tak přetočili kouzelnickej tutoriál z nějakýho skvělýho dvd, škoda, že to nemůžeme dohledat.

Takhle bychom asi shrnuli naše společný seznámení, postupem času jsme se různě rozdělovali, někoho to přestalo bavit, někdo na to neměl čas. V současný době je takovej základ naší skupiny Márty a Kuba, ale v našich videích se objevuje i spousta našich kamarádů bez kterých by naše vlogy nebyly takový jaký jsou, protože oni nám pomáhají tvořit naše nezapomenutelný zážitky.

- formování tvorby

Naše tvorba se každým rokem měnila, začínali jsme s krátkými sketchi vymýšlenými na koleni, taky jsme točili pořad YouTube novinky, který informoval o “zajímavých videích z českého YouTube které vyšly za posledních cca. 14 dní (snažili jsme se tím pomoct ostatním tvůrcům i když ten samotný pořad moc lidí nesledovalo), ale získali jsme díky tomu spoustu nových známých. Jako další projekt bychom měli zmínit Středeční poezii, což byl formát který vycházel každou středu, musím říct, že se nám to dost dlouho povedlo držet a nevynechali jsme. Koncept byl docela jednoduchý a inspirovaný soutěží od Redbullu, Kuba převlečený v divným oblečení ze sebe dělal jednoduššího jedince a recitoval české rapové texty. Formát se docela chytnul a po čase se dostal i k samotným rapperům, díky tomu jsme se seznámili i s Logicem, haha. Každý desátý díl Středeční poezie byl speciální, vymysleli jsme Kubovi pseudonym MC Kadilak pod kterým vyšlo asi 5 parodických skladeb, některé i ve spolupráci s Featem /Marty/, který se objevoval i v některých dílech Středeční poezie.

Stredecni-poezie.gif

(Středeční poezie #27 - Gulášek)

Až po tomhle všem jsme se dostali k vlogům, to bylo léto 2015. Začali jsme natáčet zážitky z našeho dospívání, je to pro nás jako deníček, často říkáme, že vlogy netočíme pro lidi na YouTube, ale hlavně pro nás, protože není nad to, si po to pár letech pustit a zavzpomínat jak skvěle jsme se měli a co se za tu dobu změnilo.